PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223469}
6,6 95 306
ocen
6,6 10 1 95306
4,0 4
oceny krytyków
Hitman
powrót do forum filmu Hitman

idealnie

ocenił(a) film na 9

moim zdaniem aktor idealnie sie wpasowal w role hitmana

onzamknietywsali

Gdy pierwszy raz oglądałam Hitmana, główny bohater nie spodobał mi się. Jednak po latach oglądając drugi raz , tytułowy Agent 47 jak i cały film bardzo mi się podoba. Super scena w wagonie z (chyba) mieczami.
Zaznaczam, że gry nie widziałam i nie grałam.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
grazig

mi bardzo przypominal tego gostka co w gralem nim w we wczesne tytuly Hitmana i moze dlatego

ocenił(a) film na 9
onzamknietywsali

glowna ocene aktora mniejwiecej definiuje wlasnie przzez to

ocenił(a) film na 9
onzamknietywsali

w sensie sentyment do gry. ;d

onzamknietywsali

Dlatego aktorzy tyle zarabiają bo reżyser zatrudniający aktora wie, że my widzowie mamy sentymenty do wybranych przez siebie aktorów. Timothy Olyphant spodobał mi się w serialu Deadwood a w filmie Wyspa strachu to już wgóle :D.

ocenił(a) film na 8
onzamknietywsali

Moim zdaniem idealnie wpasowal sie do roli , porownujac do nowej czesci, pierwszy Hitman jest o wiele lepszy.

ocenił(a) film na 9
essmi

No z mordy totalny zabojca :D

ocenił(a) film na 10
essmi

Jestem tego samego zdania! Ten nowy to jakaś cytując klasyka "pop/ierdół/ka" nie Hitman

ocenił(a) film na 5
onzamknietywsali

grałeś kiedyś w grę? :P 47 nie okazuje w ogóle emocji. Do tego ma zdecydowanie bardziej kościstą i nieprzyjemną mordę, a nie buźkę przyjemniaczka :) jedna sekwencja w filmie jest genialna - całość w hotelu z zabójstwem w kiblu, ale niestety reszta jest słaba, a z Hitmana zrobili ziomeczka, który się uśmiecha i okazuje emocje i jest to mega niedorzeczne :)

ocenił(a) film na 9
prowned

najlepszy jest chód aktora

prowned

Co do filmu ma gra? Film to film człowieku. Nie musi zaraz odzwierciedlać wszystkich szczegółów.

Jedna z lepszych produkcji ostatnich lat. Bawiłem się o niebo lepiej niż na Bondach.

ocenił(a) film na 5
Mrok

"jedna z lepszych produkcji ostatnich lat" rozbawiło mnie niesamowicie :) "Ujrzałem Diabła", "Służąca", "Ona", "Morze Żółte", "Drive", "Brud", "Słodko-Gorzkie Życie" i dużo innych świetnych filmów można zaliczać za jedne z lepszych produkcji ostatnich lat, ale zdecydowanie nie tego średniaka.

Bondy też są raczej filmami niższych lotów więc nie dziwię się, że bawiłeś się lepiej :)

film to film, gra to gra, ale adaptacja powinna trzymać się pierwowzoru choć w małym stopniu jeśli opowiada tą samą historię, nie sądzisz? równie dobrze Jackson mógł zrobić Władcę Pierścieni bez składu drużyny pierścienia albo ktoś mógł zrobić spider-mana, który zabiją i odgryza głowy. Pewnych norm, które zostały nakreślone przez oryginał czy to literacki, czy jakikolwiek inny, nie powinno się naruszać bo wtedy równie dobrze można zmienić nazwę i stworzyć coś pod zupełnie innym szyldem nie podpinać się pod jakąś uznaną już markę.

prowned

Eee tam, przesadzasz. ;) Nie jestem fanem tego gatunku, ale akcja Hitmana jest zwarta, pozbawiona dziur i dłużyzn, tempo b. dobre, historia trzyma się kupy. Film ogląda się bardzo dobrze. To nie jest obraz charakteryzujący się głębią, tylko dobrze zrealizowana sensacja. Stąd taka a nie inna moja ocena. Na podobnej zasadzie z filmów o zagładzie ludzkiej cywilizacji bardzo wysoko oceniam "These Final Hours" (2013). To też nie jest mój ulubiony gatunek, ale inne filmy wyglądają przy nim blado.

Z filmów które wymieniłeś ani Drive, ani Ona nie zrobiły na mnie większego znaczenia.

prowned

"Adaptacja powinna się trzymać pierwowzoru w małym stopniu" - i się trzyma. Mamy łysego zabójcę, na cwaniaka spacerującego przed nosem ofiar, mamy charakterystyczną łysinę, garnitur i broń. Kształt szczęki to nie jest detal, który ma wpływ na odbiór, litości... Władca Pierścieni nie byłby gorszym filmem, gdyby zamiast poskręcanych loków, Frodo miał na głowie zadbany pędzel..

onzamknietywsali

A moim zdaniem nie, ponieważ hitmen to była gra i bohater nie przypomina hitmena.

ocenił(a) film na 10
onzamknietywsali

Dokładnie! Timothy do tej roli jest idealny!!!

onzamknietywsali

Zgadzam się. Olyphant i Kurylenko zagrali zjawiskowo. Film pod względem tempa przebija wszystkich 007, wszystkie części Mission Impossible z nieszczęsnym Cruise, którego jak widzę niedobrze mi się robi i większość produkcji na których przysypiałem.

Ocena jest mocno zaniżona. Film spokojnie zasługuje na 8 pkt.

onzamknietywsali

Zgadzam się. Szkoda, ze w kontynuacji zagrał inny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones